Jak dobrać koszulę wizytową i krawat?

 

To zadanie często jest dla mężczyzn problemem – połączenie ze sobą koszulki wizytowej oraz krawata tak, aby wyglądały razem elegancko. Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem!

 

Koszula wizytowa, czyli wieczorowa czy do pracy najczęściej ma stonowane kolory. Może być gładka lub też z lekkim wzorem. Największym powodzeniem wśród mężczyzn cieszą się koszule klasycznie białe, także w odcieniach niebieskiego i błękitu oraz koszule w odcieniach szarości. Gdy natomiast chodzi o krawaty, tutaj możliwości ich doboru są naprawdę ogromne, ponieważ w sklepach znaleźć można najróżniejsze krawaty w wielu kolorach czy wzorach, a także wyprodukowane z różnych materiałów. Poniżej prezentujemy kilka zasad, według których warto postępować przy doborze tych elementów męskiej garderoby.

 

  1. Nie przesadzaj w wzorami

To najważniejsza zasada, ponieważ założenie jednocześnie koszuli z wzorem oraz rzucającego się w oczy krawata nie będzie tworzyło zbyt przyjemnego połączenia. Warto wobec tego pamiętać o zasadzie, że koszule męskie wizytowe gładkie, czyli bez wzorków, można nosić to wzorzystych krawatów, z kolei koszule z prążkami, kropkami czy innymi wzorkami lepiej zarezerwować dla prostych krawatów.

 

  1. Mieszanie kolorów

Druga zasada dotycz kolorystyki. Najlepiej dobierać koszule i krawaty z tej samej gamy kolorów ciepłych lub zimnych. Przykładowo do koszulki błękitnej warto wybrać krawat w zimnym odcieniu, przykładowo szary, natomiast do koszuli w odcieniu beżowym lepszym wyborem będzie krawat w odcieniach brązy. Najbardziej uniwersalne pod tym względem są koszule białe i w odcieniach szarości, do których można dobrać krawaty zarówno z palety kolorów ciepłych, jak i zimnych.

 

  1. Bądź oryginalny!

Jeżeli chcesz się wyróżniać, w takim przypadku wybieraj dla siebie takie ubrania, które również są oryginalne. Zwróć w szczególności uwagę na stylowe krawaty, które w internecie można znaleźć w wielu fantastycznych wzorach. Możesz kupić takie, które będą odzwierciedleniem twojej osobowości, ale, oczywiście, zadbaj też o to, aby w swojej garderobie posiadać klasyczne modele koszul i krawatów na te bardziej uroczyste, podniosłe okazje.

 

 

 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy