Płyty osb Warszawa – powszechne, popularne, praktyczne elementy wykorzystywane w budownictwie

Płyty osb Warszawa stanowią cenny element wykorzystywany przy pracach budowlanych oraz wykończeniowych. Są one produkowane z wiórów drzew, najczęściej sosny i świerku. Wióry te są ze sobą w specjalny sposób łączone, tak, że ich poszczególne warstwy się zazębiają, tworząc odporną i wytrzymałą całość.
Płyty osb Warszawa złożone są zazwyczaj z trzech warstw: wewnętrznej i dwóch zewnętrznych. Mogą być one także jednowarstwowe, wykorzystywane wówczas jako wewnętrzna warstwa sklejki. Trzywarstwowe płyty osb mają specyficzną konstrukcję, w której wióry warstwy środkowej są ułożone prostopadle do wiórów wchodzących w skład warstw zewnętrznych. Dzięki temu właśnie, płyty obs cieszą się tak dużą wytrzymałością i odpornością.
Wyróżnia się kilka rodzajów płyt osb. Najpopularniejsze i najczęściej wybierane na rynku są płyty osb Warszawa typu OSB-3. Są to elementy ogólnobudowlane, mające szerokie spektrum zastosowań. Płyty te mają podwyższoną wytrzymałość na szkodliwe działania, w tym także wody i wilgoci. Warstwa wewnętrzna płyty OSB-3 jest spajana żywicznym klejem poliuretanowym, zaś warstwy zewnętrzne przy użyciu żywicy melaminowo-uretanowej. Płyty te mogą być z powodzeniem używane także na zewnątrz.

Jak prawidłowo wykorzystywać płyty osb Warszawa?

Aby użyć płyty osb Warszawa, należy pierw naciąć ją do pożądanych wymiarów. Można to łatwo i szybko zrobić przy pomocy pilarki stołowej, ręcznej, lub także – najzwyklejszej piły ręcznej. Następnie płyty osb należy połączyć przy pomocy pierścieniowych gwoździ lub wkrętów do drewna z konstrukcją stalową lub drewnianą. Łączniki należy montować w odpowiedniej odległości: co 30cm na środkowej części płyty i co 10cm na obwodzie. Nie powinny się także znajdować one na odległości mniejszej niż 1cm od krawędzi.
Ołyty osb Warszawa to bardzo dobre rozwiązanie do tworzenia podszyć dachowych, do okładzin podłogowych, do zabudowy poddaszy i obudowania ścian o konstrukcji szkieletowej.


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy