System inteligentnego domu – sterowanie domem przez internet

 

Wyobraź sobie, że nie tylko możesz zaprogramować swój dom tak, aby korzystać z niego jak najbardziej wygodnie, ale również możesz cały czas sterować nim przez internet. To nie przyszłość – to dzieje się naprawdę. Taką możliwość dają ci zaawansowane systemy inteligentnego domu.

 

Obecne w sprzedaży systemy inteligentnego domu to wszechstronne rozwiązania, dzięki którym można kompleksowo zarządzać niemalże wszystkimi elementami swojego domu. Grzejniki, system alarmowy i monitoring, radio, ekspres do kawy, oświetlenie, rolety, drzwi, bramy, garaż, zraszacze w ogrodzie – to tylko kilka możliwości. Wszystkie te elementy można zaprogramować tak, że włączają się i wyłączają zgodnie z twoimi oczekiwaniami i bez twojej ingerencji, dzięki czemu oszczędzasz swój czas i możesz poświęcić go na swoje przyjemności. Jednocześnie wzrasta także poziom bezpieczeństwa, ponieważ system może imitować twoją obecność wtedy, gdy jesteś w pracy czy na wakacjach. To jednak nie wszystko, ponieważ możliwe jest również sterowanie domem przez internet – masz wtedy pełną kontrolę niezależnie od tego, gdzie jesteś.

 

Łatwa obsługa na odległość

Jeżeli masz smartfona, tablet czy laptop, wtedy możesz również przez internet przez cały czas mieć podgląd na swój system inteligentnego domu. Możesz zmienić jego działanie i otrzymywać powiadomienia o różnych zdarzeniach. Jego obsługa jest przy tym bardzo prosta, ponieważ opiera się na intuicyjnym graficznym interfejsie konfiguracyjnym, który pozwala na łatwe określenie parametrów systemu z dowolnego komputera, bez korzystania z dodatkowego oprogramowania.

 

Instalacja systemu inteligentnego domu

Warto przy tym wskazać, że system nie musi być wcale przewodowy. Istnieją także systemy nie wykorzystujące setek metrów kabli, przykładowo Inteligentny Dom Fibaro, który bazuje na zminiaturyzowanych modułach montowanych w puszkach podtynkowych, a ponadto potrafi on współpracować w instalacjach bez przewodu neutralnego, na przykład do oświetlenia świetlówkami czy LED. Nie ma wobec tego potrzeby kucia ścian, a system jest znacznie bardziej elastyczny i można dowolnie go zmieniać i dodawać do niego nowe elementy.

 

 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy